Zonguldak'ta şiddetli yağış: Evleri kanalizasyon suyu bastı

Zondguldak'ta sağanak  yağış  hayatı olumsuz etkiliyor. Çaydeğirmeni'nde bir vatandaşın evini  kanalizasyon   suyu  bastı. Eşyaları kullanılamaz hale gelen talihsiz vatandaş yardım bekliyor.

haber7
0

Zonguldak’ın Çaydeğirmeni beldesinde yaşayan Mevlüt Baduroğlu’nun evi  şiddetli   yağış  sonrası  kanalizasyon   suyu  ile doldu. Eşyaları kullanılamaz hale gelen Baduroğlu , uzanacak yardım elini bekliyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bölgedeki uyarılarının ardından Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde ani su baskınları ve  şiddetli  yağışlar etkili oldu. Çaydeğirmeni beldesinde yaşayan Mevlüt Baduroğlu’nun bir apartmanın en alt katında bulunan dairesini de  kanalizasyon   suyu  bastı.

Eşyaları su içerisinde yüzen Baduroğlu , yaşadığı şoku atlatamadı. Ailesiyle birlikte evini temizlemeye çalışan Baduroğlu’nun eşyalarının büyük bir çoğunluğu su altında kaldı. Bazı eşyaları ise kullanılamaz hale gelen Baduroğlu , evine dolan  kanalizasyon  suyunu kendi imkanları ile temizlemeye çalıştı. 

Uzanacak yardım elini bekleyen Baduroğlu , “12 Haziran günü  şiddetli   yağış  sonrası eve lağım suları bastı. Devlet ve belediye yetkililerinden yardım bekliyoruz. Henüz hiçbir destek ve yardım alamadım. Uzanacak yardım elini bekliyorum. Eşyalarım kullanılamaz hale geldi” diye konuştu. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =