Bakan Selçuk: Türkiye şanslı bir ülke

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt  Selçuk  "Türkiye , insan sermayesi söz konusu olduğunda , güçlü bir kaynağa sahip olduğundan bu açıdan oldukça şanslıdır. 82

haber7
0

Bakan Selçuk , Uluslararası Çalışma Örgütü nün (ILO) İsviçre nin Cenevre kentinde devam eden 108. Uluslararası Çalışma Konferansı nda Genel Kurula hitap etti. 

"Daha Aydınlık Bir Gelecek için Çalışma" başlıklı Küresel Komisyon Raporu ndan ötürü tebriklerini sunan Selçuk , bu raporun ve Yüzyıl Beyannamesi nin sonraki nesillerin çalışma hayatını şekillendirmede önemli bir sıçrama tahtası olacağına inandığını söyledi. 

Selçuk , kısa bir süre önce ilgili tüm paydaşların katılımıyla işin geleceğini tartışmak üzere Türkiye de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın teşrifleriyle Çalışma Meclisi ni topladıklarını belirtti. 

"DİJİTAL VE SOSYAL BECERİLERE YATIRIM YAPMAMIZ GEREKİYOR" 

Herkesin tanık olduğu gibi küresel ekonominin yeni bir çağa doğru ilerlediğine dikkati çeken Selçuk , şöyle konuştu: 

"Üretim ve tüketim kuralları içerik ve hacim olarak dikkate değer bir değişim sürecine girmiştir. Dijital bir çağda yaşamak eşi benzeri olmayan fırsatları ve zorlukları da beraberinde getirmektedir. Teknolojik dönüşümler yeni işler için pek çok fırsat yaratırken , insan gücüne olan ihtiyacı da azaltabilmektedir. Otomasyon sebebiyle bugün var olan işlerin yüzde 14 ünün ortadan kalkma riski olduğu tahmin edilmektedir. Bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =