Ayağına kadar gelen Başbakan'a söyledi: Trump'a söyleyin...

 İran  lideri Ali  Hamaney  ,  ABD  Başkanı Donald Trump'ın mesajına cevap vermeyeceğini ve bu ülkeyle müzakere etmeyeceklerini söyledi.

haber7
0

Resmi temaslarda bulunmak üzere  Tahran  a  gelen   Japonya  Başbakanı Abe Şinzo ile görüşen  Hamaney  ,  Trump  ın gönderdiği mesajla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Abe nin "ABD Başkanı nın mesajını size iletmek istiyorum" ifadesine karşılık  Hamaney  , "Ciddiyetiniz ve iyi niyetiniz konusunda tereddütümüz yok , fakat Sayın  Trump  ın şahsını mesaj alışverişi için uygun görmüyorum.  Trump  a hiçbir cevabım yok ve olmayacak" dedi.

Japonya Başbakanı Abe nin "ABD  İran  da rejim değişikliği peşinde değil" sözü üzerine de  Hamaney  , şunları söyledi: "ABD ile meselemiz rejim değişikliği değildir , çünkü onların böyle bir niyeti varsa da onu gerçekleştirecek güce sahip değiller.  ABD  nin önceki başkanları da geçen 40 yılda  İran  İslam Cumhuriyetini yok etmek istediler ancak yapamadılar.  Trump  ın rejim değişikliği peşinde olmadığı sözü yalandır , eğer bunu yapabilseydi yapardı fakat yapamayacağını biliyor."

Abe ,  ABD  nin  İran  ile "samimi müzakerelere" hazır olduğunu ifade ederken ,  Hamaney  , buna inanmadıklarını ve "samimi müzakerelerin" Trump ile gerçekleşmeyeceğini savundu.

"İRAN  ABD  YE GÜVENMİYOR"

"ABD makamlarında dürüstlük çok az bulunur.  İran  ,  ABD  ye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =