MEB'den öğrenciler ve aileleri için etkinlik listesi

Milli Eğitim Bakanlığınca , öğrencilerin  Yaz tatili  boyunca aileleriyle yapabilecekleri  sosyal  , kültürel ve sportif faaliyetleri içeren  tavsiye   listesi  oluşturuldu.

haber7
0

Yaz tatili boyunca yapılabilecek 73 farklı etkinliğe yer verilen ve okul öncesi ,  ilkokul  ile ortaokul öğrencilerine yarın karneyle dağıtılacak "Çocuklarınızla yapabileceğiniz yaz etkinlikleri" başlıklı  tavsiye  listesinde , "Güzel bir  Yaz tatili  çocuklarımızı bekliyor , sizin tatil planlarınıza ek olarak bizim de bazı önerilerimiz var. İşaretlediğiniz her etkinliğin , yavrularımızın çocukluk anılarına unutulmaz güzellikler katması dileğiyle... İyi tatiller." notuna yer verildi. 

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerince , listeye ilişkin yapılan açıklamada , anne karnında başlayıp yaşamın sonuna kadar devam eden bir süreç olan eğitimin , hapsolduğu sınıflardan çıkartılıp ait bulunduğu yere eve , bahçeye , sokağa , doğaya , kente kısacası hayatın içine çıkartılması gerektiği belirtildi. Açıklamada , çocukluğun sınavlara değil , hayata hazırlanılan bir dönem olduğunun bilinciyle çocuklar için çeşitli yaz etkinlikleri hazırlandığı aktarıldı.  

Bu etkinliklerle , çocukların ürün ortaya koydukça , dünyayı ve kendisini tanıdıkça kendini yetenekli ve değerli hissedeceğine , başkalarıyla değil kendisiyle yarışmaya başlayacağına işaret edildi. Anne ve babaya çocuğun eğitmeni veya ders danışmanı değil bir anne ve bir baba oldukları hatırlatılan açıklamada ,  etkinlik  tavsiyelerinin , koşuşturma içerisindeki anne ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =