Bloomberg'den dikkat çeken Türkiye iddiası: Baskıyı arttırdılar

 ABD  merkezli haber kuruluşu  Bloomberg  , Türkiye'nin ABD'ye terör örgütü PKK/YPG'nin elindeki ağır silahları toplaması konusunda baskı yaptığını öne sürdü.  Bloomberg  haberini ismini vermek ist

haber7
0

Bloomberg e konuşan yetkili ,  Türkiye  nin  ABD  den  Suriye  de desteklediği  YPG  li teröristleri sınırın 30-40 km güneyine gitmelerini sağlamalarını , ayrıca  YPG  lilere tedarik ettiği ağır silahları alarak  Türkiye  nin kontrolündeki güvenli bölgeye getirmesini istediğini aktardı.

Türk yetkili ayrıca ,  YPG  ile "doğrudan temaslar yürütüldüğüne ilişkin" iddiaların doğru olmadığını söyledi.

Türkiye ,  ABD  ile süren görüşmelerin sonuç vermemesi halinde ,  Suriye  nin kuzeyine güvenli bölgeyi operasyon yapılacağını her seferinde dile getiriyor.

Türkiye nin terör örgütü olarak gördüğü  YPG  yi  ABD  ,  DAEŞ  e karşı mücadelede sahadaki en önemli güç olarak görüyor ve ağır silahlarla donatıyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: BBC TÜRKÇE

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =