Türk teknolojisine NATO'da ödül

Türkiye'de artırılmış gerçeklik alanında geliştirilen yenilikçi çözümler NATO'da ilgiyle karşılandı.

haber7
0

Alınan bilgiye göre ,  NATO  Müttefik Dönüşüm Komutanlığı tarafından Virginia Norfolk Karargahı yakınındaki bir otelde düzenlenen NATO Eğitim Teknolojileri Konferansı nda , geleceğin teknolojileriyle eğitimin nasıl farklılaştırılabileceği tartışıldı. Etkinlik süresince ilham verici sunumlar ve demolarla 21 inci yüzyılda eğitim teknolojisinde gelinen nokta , yeni gelişmeler ve dünyadaki en iyi eğitim uygulamaları paylaşıldı.

 

 

Türkiye de artırılmış gerçeklik alanında geliştirdiği yenilikçi ürün ve projelerle dikkati çeken , dünyanın ilk 100 eğitim ve simülasyon teknoloji firması içinde yer alan BİTES de konferansa davet edildi.

BİTES yetkilileri , 3 gün süren etkinlik kapsamında ,  NATO  da , "Artırılmış Gerçeklik Destekli Savunma Uygulamaları" konusunda deneyimlerini ve uygulamalarını ülke temsilcilerine anlattı ve bu konuda geliştirdikleri teknolojilerin demolarını sundu. Artırılmış Gerçeklik Destekli Bakım Uygulaması , örnek bir uygulama olarak diğer ülke temsilcilerine sunuldu.

 

 

BİTES in geliştirdiği , Türk Deniz Kuvvetlerinin envanterinde yer alan "Yeni Tip Karakol Botları"nda uygulanmış ve ilk uygulama olma özelliği taşıyan Artırılmış Gerçeklik Destekli Bakım Uygulamaları nın prototipi , ASELSAN için üretilen Komuta Kontrol Sistemlerinin Artırılmış Gerçeklik Destekli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =