Valinin makam aracı yanında drift attı, cezayı yedi

Sivas'ta kırmızı ışıkta bekleyen Vali Salih Ayhan'ın  makam  aracının  yanında  hem ışık ihlali hem  drift  yapan sürücüye ceza uygulandı. Sürücünün yaptığı ihlal , kameralara da yansıdı.

haber7
0

Sivas Valisi Salih Ayhan ın içerisinde bulunduğu  makam   aracı  , kentin en işlek bölgelerinden Dört İşletme Kavşağı nda kırmızı ışık yandığı sırada beklemeye başladı. Bu sırada kavşakta önce ışık ihlali yapan ismi açıklanmayan otomobil sürücüsü , daha sonra aracıyla drift yaptı.

Vali Ayhan ın koruma ekibindeki polislerin bildirmesi üzerine araç kısa sürede Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalandı. Sürücü belgesine 2 ay el konulurken ,  aracı  60 gün trafikten men edildi.

Polisler , sürücüye , tehlike yaratacak ve çevredekileri rahatsız edecek derecede gürültü çıkaracak araçları kullanmak , kırmızı ışık kurallarına uymamak ve  drift  atmak suçlarından 5 bin 10 lira para cezası uyguladı.

Bayram tatilini geçirmek üzere  Sivas  a geldiği öğrenilen sürücünün yaptığı kural ihlalleri güvenlik kameralarınca da görüntülendi. Kırmızı ışıkta bekleyen Vali Ayhan ın  makam  aracının  yanında  ışık ihlali yapan otomobilin daha sonra  drift  atarak ilerlediği kameraya yansıdı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =