Üniversite öğrencisine FETÖ'den 7 yıl 6 ay hapis

Adana'da devam eden FETÖ davasında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan yargılanan  Üniversite  öğrencisi 7  yıl  6 ay  hapis  cezasına çarptırıldı.

haber7
0

Adana da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan yargılanan üniversite öğrencisine 7  yıl  6 ay  hapis  cezası verildi.

Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Muhammed Harun Bulut ile avukatı katıldı.

Sanık Bulut savunmasında , FETÖ/PDY ile bağlantısının olmadığını iddia ederek , "ByLock programını yüklemedim ve kullanmadım. Ben hiçbir zaman kod adı kullanmadım. Tahliyeme ve beraatime karar verilmesini talep ederim." ifadesini kullandı.

Cumhuriyet savcısı ise esas hakkındaki mütalaasında , dosya kapsamındaki mevcut delil durumu ve sanığın ByLock kullanıcısı olması dikkate alınarak üzerine atılı suçtan cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

Son sözleri sorulan sanık Bulut , mütalaayı kabul etmediğini belirterek beraat isteğini yineledi.

Mahkeme heyeti , sanık Muhammed Harun Bulut u "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 7  yıl  6 ay  hapis  cezasına çarptırarak mevcut halinin devamına karar verdi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =