Bitcoin yeniden 8 bin doların üstünde

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin yeni gelişmelerle piyasanın en yüksek hacimli birimi  Bitcoin  8 bin  doların  üzerine çıktı.

haber7
0

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase , Visa banka kartını Nisan ayında Birleşik Krallık’ta kullanıma sunmasının ardından Avrupa’da altı ülkede daha piyasaya süreceğini duyurdu.

Coinbase UK CEO’su Zeeshan Feroz , CNBC’ye verdiği röportajda , “Coinbase Card” ile , dijital para birimleriyle yapılan alışverişleri nakitle yapılan alışverişler gibi yaygınlaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Nisan ayında Birleşik Krallık’ta piyasaya sürülen kartın “oldukça ilgi gördüğünü” belirten Feroz , kartın Çarşamba gününden itibaren İspanya , Almanya , Fransa , İtalya , İrlanda ve Hollanda’da kullanıma sunulacağını açıkladı.

Kripto para birimleri kullanımının artışına işaret eden gelişmenin ardından piyasanın belirleyicisi  Bitcoin  son 24 saatte yüzde 2.41 artışla 8 ,003 dolara yükseldi ve 142 milyar 104 milyon dolarlık piyasa hacmiyle piyasanın yüzde 55.3’ünü oluşturdu.

Bitcoin’deki artışa paralel olarak piyasanın en yüksek hacimli 100 kripto para biriminden son 24 saatte 83’ü yükseldi ve söz konusu artışa yüzde 40.24 ile 75’inci sıradaki Zcoin öncülük etti.

En yüksek hacimli 10 kripto para biriminde etkili olan artış eğiliminde de son 24 saatte yüzde 8.64 ile en çok Litecoin yükseldi.

Bitcoin’deki artış ve piyasa genelindeki yukarı yönlü eğilimin ardından piyasa hacmi son 24 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =