Emekli ve memurlar için 4 ayrı zam masaya yatırılacak! Temmuz'da emekliye müjde..

12.3 milyon  Emekli  için hareketli günler yaklaşıyor. Emeklilere yılda iki kez verilen ikramiyenin yanında  Temmuz  ayı maaş zammı da gelecek. Ayrıca emeklilere toplu sözleşme ile 4  ayrı   zam  oranı da  masaya  yatırılacak.

haber7
0

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı  Temmuz  ayında yapılacak olan  zam  miktarında.  Temmuz  ayı enflasyon farkına göre  zam  alacak olan emekliler , Ağustos ayında da ikinci ikramiye ile birlikte toplu sözleşme olacak.Ağustos ta  memurlar  için yapılacak olan toplu sözleşmede emeklileri ilgilendiren pek çok talep de  masaya  yatırılacak. Bu taleplerin başında ayda 361 TL aile yardımı , emeklilik ikramiyesinde artış ve her ay enflasyon farkı olacak.

Emekli ve Memurun Talebi  masaya  Yatırılıyor!

4  ayrı  Zam

Memur emeklileri için 4  ayrı   zam  oranı belirlenecek. 2020 ve 2021 in Ocak ve  Temmuz  aylarında yapılacak  zam  oranlarını emekliler toplu sözleşmeyle öğrenecek.

Çocuk Desteği

Memurların aldıkları aile yardımlarının  Emekli  olduklarında da devam etmesi istenecek. Bu talep sadece memur emeklileri için değil , tüm emekliler için gündeme gelecek. Halen memurlara çalışmayan eş için aylık 278 ,69 , 0-6 yaş çocuk için 65 ,30 , 6 yaş üstü çocuk için 32 ,65 lira veriliyor. Bu tutarlar  Temmuz  da en az eş için 292 ,62 , 0-6 yaş arası çocuk için 68 ,56 , 6 yaş üstü çocuk için 34 ,28 liraya çıkacak. Eğer talepler hayata geçerse , eşi çalışmayan , 6 yaş üstü 2 çocuğu olan bir  Emekli  , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =