Trump: Rakibim aleyhine bilgi verirse dinlerim

 ABD  Başkanı Donald  Trump  , yabancı bir hükümetin kendisine 2020 yılında yapılacak seçimde sırasında rakibi hakkında işine yarayacak bilgilerle yaklaşması durumunda onları dinleyeceğini söyledi. Bu temasının FBI'a

haber7
0

ABC News kanalında katıldığı röportajda  ABD  Başkanı Donald  Trump  ın , 2020 yılında yapılacak  Başkanlık  Seçimlerinde rakibi için yabancı bir devletin birimlerinin kendisine gelecek bilgiye yönelik Dinlemek isteyebileceğinizi düşünüyorum. Dinlemede yanlış bir şey yok ifadelerini kullanması dikkat çekti.

ABD Başkanı , başka bir ülke tarafından böyle bir hareketin seçimi etkileyebileceğine yol açacağı fikrinin ise önemsiz olduğunu belirtti.Çünkü  ABD  yasalarına göre seçim kampanyası sürecinde bilerek yabancı kaynaklardan değerli bilgiler istemek veya kabul etmek suç. Kongre Adli Yönetim Kurulu Başkanı  Jerry Nadler  , Başkanın , Amerikan seçimlerinde yabancı bir güce borçlu olmaya istekli olduğunu açıkça söylemesini duymak çok şok edici sözlerini kullandı.

Trump ve başkan seçildiği 2016 daki kampanyası , Ruslarla temasları olduğu iddiasıyla yoğun bir inceleme altına alınmıştı. Konuya ilişkin özel bir soruşturma yürütülürken ,  Trump  ın başkanlıktan alınması bile gündeme gelmişti. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =