Fatih Erbakan: ABD kendi işgallerini görmezden geliyor

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı  Erbakan  ,  ABD  Temsilciler Meclisi'nin S-400'e ilişkin karar tasarısıyla ilgili açıklama yaptı. ABD'nin demokrasi sözüyle Afganistan , Irak ve Somali'de yüz binlerce insanı

haber7
0

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı  Fatih   Erbakan  , ABD Temsilciler Meclisi nin kabul ettiği S-400 e ilişkin karar tasarısına yönelik , "Türkiye nin KKTC de işgalci olarak tanımlanması söz konusu metni Johnson Mektubu kadar ağır bir belge haline getirmektedir." ifadesinde bulundu.

ABD Temsilciler Meclisi nin kabul ettiği , Türkiye nin S-400 alımına yönelik karar tasarısına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada  Erbakan  ,  ABD  Başkanı Lyndon B. Jonhson tarafından 5 Haziran 1964 de dönemin Başbakanı İsmet İnönü ye gönderilen ve tarihe "Johnson Mektubu" olarak geçen mektubun , Türkiye ye açık bir ültimatom niteliğinde olduğunu hatırlattı.

Erbakan , "10 Haziran 2019 da  ABD  Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Siyonist Elito Engel ve Mccaul tarafından  ABD  Temsilciler Meclisi ne sunulan ve kabul edilen ABD-Türkiye ittifakına yönelik endişelerin ifade edilmesi ile ilgili karar metninde ön yargılı bir şekilde Türkiye nin KKTC de işgalci olarak tanımlanması , söz konusu metni Johnson Mektubu kadar ağır bir belge haline getirmektedir." ifadesinde bulundu.

Fatih  Erbakan  , açıklamasında şunları kaydetti:

"ABD nin , demokrasi ve insan hakları getirme vaadiyle Afganistan , Irak ve Somali de yüz binlerce insanın kanına ve canına mal olan  kendi   işgallerini  görmezden gelmesi ve Türkiye nin uluslararası hukuka uygun bir şekilde garantör ülke ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =