F-35'nin B ve C modellerinde 1. kategoride 2 sorun tespit edildi

ABD'nin Deniz Kuvvetleri için geliştirdiği  F-35  versiyonlarının , yüksek hızlarda uçağa gizlilik yeteneği kazandıran kaplamanın kabarmaya başladığı ve kuyruk kısmında termal hasarın oluştuğu  tespit  edildi.

haber7
0

F-35 gizli savaş uçağının B ve C modellerinin , hasar görmeden çok kısa bir süre süpersonik hızda uçabildiği ileri sürüldü.

Defence News in elde ettiğini ileri sürdüğü belgelere göre  F-35  uçağının kasasında , uçağa gizlilik yeteneği kazandıran kaplama süpersonik hızla uçtuğunda hasar gördü. Ayrıca uçağın arka kısmında bulunan birçok anten de savunmasız kalarak zarar görüyor.

Belgelere göre ,  F-35  Ortak Program Ofisi B ve C modelleri ile ilgili sorunları sınıflandırdı. Belgedeki bilgilere göre ,  F-35  savaş uçağının kilit görevlerinden birini başarmakta zorluk yaşadığı görülüyor. 1 kategoriye giren söz konusu  sorun  , uçakta ciddi bir eksikliği olduğunu gösteriyor.

Defence News e göre , her iki modelde karşılaşılan  sorun  , 2011 yılında Mach 1.3 ve Mach 1.4 hızlarında uçtukları sırada görüldü. Bu hızlara ulaşan uçağın yatay kuyruk ve kuyruk bomunun hem sağ hem de sol taraflarında gizlilik yeteneği kazandıran kaplamanın kabarmaya başladığı ve hızını düşürmediğinde kabarmanın devam ettiği belirtildi.

Aynı zamanda F-35C nin Aralık 2011 deki benzer test uçuşlarında iç yatay kuyruk ve kuyruk bomunun yapısal bütünlüğünü bozan termal hasar meydana geldiği ileri sürüldü.

HÜKÜMET EL ATMIYOR MU?

Pentagon adına  F-35  programına liderlik eden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =