YTB Başkanı Eren, uluslararası öğrencilerle milli maçı izledi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB)  Başkanı  Abdullah  Eren  , "Türkiye Bursları" kapsamında dünyanın dört bir yanından Türkiye'ye gelen  uluslararası   öğrencilerle  Türkiye-İzlanda maç

haber7
0

Eren , YTB merkezinde düzenlenen organizasyonda , Türkiye-İzlanda maçını  uluslararası  öğrencilerle dev ekranda seyretti.

 

 

YTB Başkanı  Eren  ile  uluslararası  öğrenciler , maç öncesi AA muhabirine duygularını ifade etti.

 

 

Etkinliğe ay yıldızlı forma ve atkılarla Türkiye’yi desteklemek için gelen  uluslararası  öğrencilerin yüksek katılımından memnuniyet duyduğunu belirten  Eren  , "Uluslararası öğrenciliklerimize  milli  maçı birlikte izlemeyi teklif ettik. Gördüğüm kadarıyla bayağı bir katılım var." ifadesini kullandı.

Eren , salonda çok güzel bir tablo olduğuna işaret ederek Türkiye’nin sadece Türkiye’den ibaret olmadığını , bir de gönül coğrafyasının bulunduğunu söyledi.

Dünyanın dört bir tarafında Türkiye yi sevenler ve ümitle takip edenlerin olduğunu vurgulayan  Eren  , “Eğitim imkanlarımız çerçevesinde onların gönüllerini kazanıp yüzlerini güldürmek istiyoruz. Bu anlamda Türkiye bursları kapsamında sosyal aktiviteleri yerine getirmek açısından da bu tarz organizasyonlar önemli.  milli  takımımıza başarılar diliyoruz.” dedi.

"TÜRKİYE ÇOK GÜZEL BİR ÜLKE"

Gine Bissau Cumhuriyeti’nden Türkiye Bursları öğrencisi Seidina Umaru Ba Dijalo , 2014’ten bu yana Türkiye de yaşadığını ifade ederek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =