Temmuz ayı asgari ücret zammı var mı? Asgari ücret ne kadar olacak?

 Temmuz  ayında emekli maaşlarına ve memur maaşlarına gelecek zamlarla birlikte  Asgari  ücrette bir artış  olacak  mı? Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte emekli maaş  zammı  ve memur maaş  zammı  netleşmeye başladı. Bunun

haber7
0

Asgari ücret  zammı   Temmuz  ayında  olacak  mı? Milyonlarca çalışanı ilgilendiren konuyla ilgili açıklama yapıldı. Bildiği üzere  Temmuz   ayı  maaşlar için ikinci zam  ayı  olarak geçiyor. Emekliler ve memurlar  Temmuz  ayında zam alıyor. 2019  Asgari  ücret  zammı  Ocak ayında yüzde 26 ,05 oranında belirlenmişti. TC Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan 2 temsilci , TÜİK ve Kalkınma Bakanlığı ndan temsilciler ve değişik iş kollarından 5 işveren temsilcisi ile toplam 15 üyeden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlenen  Asgari  ücret zammının tüm yıl için geçerli olacağını , ayrıca Temmuz ayında bir zammın olmayacağını kararlaştırdı.

 

 

2019 ASGARİ ÜCRET NE KADAR?

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren  Asgari  ücret tutarı belli oldu. 2019 yılında uygulanacak  Asgari  ücret tutarı 2 bin 20 TL olarak belirlendi.

 

 

1 Ocak 2019 dan itibaren geçerli olacak asgari ücret yüzde 26 ,05 artarak

- Brüt  Asgari  ücret 2 bin 558 TL ,

- Net  Asgari  ücret 2 bin 20 TL oldu. 

AGİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =