AÖF  sınav   sonuçları  ile ilgili son dakika açıklaması geldi ve sonuçlar erişime açıldı. Bir süredir devam eden bekleyişle ilgili dün Anadolu Üniversitesi’nden bilgilendirme gelmiş ve sonu&ccedi

haber7
0

AÖF bahar dönemi final sınavı sonuçları Anadolu Üniversitesi tarafından bugün erişime açıldı. Binlerce adayın  Merakla  beklediği sonuçlar neticesinde mezun olma durumunda olan adaylar ve diğer öğrenciler diledikleri takdirde 3 ders sınavına da katılabilecek. Kredi sorunu olmayanlar ise bir üst sınıfa geçecek ya da mezun olacak.

AÖF SONUÇ SORGULAMA NEREDE OLACAK?

Final sınavına ilişkin sonuçlar Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim Fakültesi’ne ait sistemde yer alacak. “/login.anadolu.edu.tr” adresinden e-posta adresi veya kimlik numaraları ile şifrelerini giren öğrenciler sisteme giriş yaparak sonuçları sorgulayabilecek. Sonuçlar şimdilik Anadolu Mobil uygulamasında olacak. 

Sonuçlarla ilgili resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklama ise şöyle;

3 DERS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

3 ders sınavları 27 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.  sınav  merkezleri ise 22 Temmuz’da açıklanacak.

AA , AB , BA , BB , BC , CB , CC NOTLARI NE ANLAMA GELİYOR?

Bu harf notları geçerli yani başarılı harf notları arasında yer alıyor. Bu notları elde ede öğrenciler sırasıyla en yüksek  AA olacak şekilde o derse ait başarı ortalamasını öğrenmiş oluyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =