Sel, Çin'i vurdu: Ölü sayısı artıyor

Çin'de Haziran ayının başından beri etkili olan şiddetli sağanaklar yüzünden en az 49 kişi hayatını kaybetti , kaybolan 14 kişiden ise hala haber alınamadı.

haber7
0

Çin de Haziran ayının başından beri etkili olan şiddetli sağanaklar nedeniyle en az 49 kişinin hayatını kaybettiği ve 14 kişinin de kayıp olduğu açıklandı. Çin Afet Azaltma Komitesinden yapılan açıklamada ,  sel  nedeniyle 7 binden fazla ev yıkıldı , 300 bin kişi de tahliye edildi.

Komitenin , sosyal medya hesaplarında yapılan açıklamaya göre , yaklaşık 1 ,4 milyarlık dolarlık ekonomik zarar tahmin ediliyor.  sel  , su baskınları ve toprak kayması 8 şehirde 4 ,5 milyondan fazla insanı etkiledi. Su kaynaklarından sorumlu bir yetkili ise 22 şehirde 6 milyon 750 bin insanın yağmurdan etkilendiğini ve bu yılda selde 83 kişinin öldüğünü belirtti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =