İlk kez Paris Airshow’da sergilenecek

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii , Milli Muharip Uçak'ın (MMU) birebir modelini ilk  kez  Uluslararası  Paris  Airshow'da sergileyecek.

haber7
0

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ,  Milli Muharip Uçak  ın (MMU) birebir modelini ilk  kez  Uluslararası  Paris   Airshow  da sergileyecek. Fransa nın  Paris  Le Bourget havalimanında 17. si olacak olan Uluslararası  Paris   Airshow  17 Haziran-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii , ilk  kez  görücüye çıkacak olan MMU modelinin dışında  ATAK  , ANKA , HÜRJET ve GÖKBEY ürünlerini sergileyecek.  ATAK  helikopteri ise tüm fuar boyunca uçuş gösterisi yapacak.

Dünyanın en büyük havacılık ve uzay fuarlarından olan  Paris  Air Show da Türkiye için çok önemli ve tarihi bir gelişme yaşanacak. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii nin ana yüklenici olduğu ve Türk Silahlı Kuvvetleri ihtiyaçlarını karşılamak üzere başlatılan  Milli Muharip Uçak  (MMU) Projesi nin birebir modeli ilk defa  Paris  te görücüye çıkacak. Türkiye böylece , yeni nesil uçak kategorisinde önemli bir yere sahip olan ve dünyada ABD , Rusya ve Çin den sonra 5. nesil bir muharip uçağı üretebilecek alt yapı ve teknolojiye sahip olduğunu bir  kez  daha gösterecek.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii nin projede ana hedefleri doğrultusunda muharip uçak tasarımı , üretimi , sertifikasyonu artırarak , tüm yerli ve milli imkanlar devreye sokulacak. Dünyanın en büyük fuarı Uluslararası  Paris   Airshow  da ilk  kez  kamuoyu tarafından görülecek MMU rüzgarının yanında , Türk Havacılık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =