Trump'tan Almanya'ya tehdit!

ABD Başkanı Donald  Trump  , Rus doğal gazını Baltık Denizi'nin altından Almanya'ya taşıyacak "Kuzey Akım 2" doğal gaz boru hattı için yaptırım uygulamayı değerlendirdiğini söyledi. ABD Enerji Bakanı Rick Per

haber7
0

ABD Başkanı Donald  Trump  , Rus doğal gazını Baltık Denizi nin altından Almanya ya taşıyacak "Kuzey Akım 2" doğal gaz boru hattı için yaptırım uygulamayı değerlendirdiğini söyledi.

Beyaz Saray da Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda ile görüşmesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan  Trump  ,  Almanya  yı enerjide Rusya ya daha bağımlı hale geleceği konusunda uyardı.

Trump Beyaz Saray da Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile birlikte gazetecilere açıklamalarda bulunurken , "Almanya yı Rusya dan koruyoruz ve Rusya  Almanya  dan milyarlarca dolar alıyor" dedi.

ABD Enerji Bakanı Rick Perry geçen ay yaptığı açıklamada ,  Kuzey Akım 2  de yer alan şirketlere büyük sınırlamalar getiren bir yaptırım tasarısının çok uzak olmayan bir gelecekte Kongre gündemine gelebileceği uyarısı yaptı.

Kuzey Akım 2 hattı için Rus Gazprom şirketiyle Alman BASF ve E.ON anlaşma imzalamıştı. Projeye daha sonra Hollandalı N.V. Nederlandse Gasunie ve Fransız GDF Suez  katılmış , boru hattının mühendisliğini ise İtalya Saipem üstlenmişti.

Baltık Denizi altından Rusya dan  Almanya  ya doğalgaz sevkiyatını sağlayacak 1.225 km uzunluğundaki Kuzey Akımı 2 boru hattı projesi mevcut Kuzey Akım boru hattının kapasitesini iki katına çıkaracak. Avrupa Birliği ise proje konusunda bölünmüş durumda.

Doğu Avrupa , İskandinav ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =