Baykal canlı yayında sağlık durumunu anlattı

CHP'nin eski genel başkanı Deniz  Baykal  ,  sağlık  sorunlarının ardından ilk kez  canlı  yayına çıktı. 30 yıl boyunca her sabah kalkıp spor yaptığını belirten  Baykal  , pıhtı atması sonucu yeni bir mücadeleye başladığını

haber7
0

CHP nin eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz  Baykal  , geçirdiği rahatsızlığın ardından ilk kez kameralar önüne çıktı. 2 yıl sonra Halk TV’nin konuğu olan  Baykal  geçirdiği rahatsızlığı  anlattı  ,  sağlık  durumuyla ilgili bilgiler verdi.

30 yıl boyunca her sabah 06.00’da uyanıp arkadaşlarıyla buluşarak 2 ,5 saat spor yaptığını belirten  Baykal  , sağlığına her zaman dikkat ettiğini , içki ve sigara kullanmadığını söyledi.

Pıhtı atması sonucu bu hale geldiğini anlatan Deniz Baykal; beyninin ve kalbinin bu durumdan etkilendiğini söyledi. 

OTURMAYI , KALKMAYI YENİDEN ÖĞRENMEYE BAŞLADIM

Fizyoterapistler eşliğinde tedaviye devam eden deneyimli siyasetçi; oturmayı , kalkmayı yeniden öğrenmeye başladığını söyledi.

"SAĞLIK TAKINTISI BİR ADAM OLARAK..."

Baykal , "Ankara da 30 yıl yaşadım. Her gün sabah 06.30 da arkadaşlarımla buluşup yürüyüşe çıkardık. 7 kilometrelik bir parkurda , spor yapardık. Antalya da her sabah saatlerce kulaç atarak yüzmek ve düzenli spor yapmak başlıca meşgalem oldu. Sigara , içki yok.  sağlık  takıntısıyla yıllarımı geçirdim. Sonra çok ciddi bir  sağlık  sorunuyla karşı karşıya kaldım. Pıhtı attı ve kalp , beyin hepsi etkilendi. Şimdi bununla mücadele ediyorum. Bu kadar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =