Öğle saatlerine dikkat! Çok kuvvetli geliyor...

13 Haziran Perşembe gününe dair günlük  hava durumu  tahminlerini yayımlayan  Meteoroloji  Genel Müdürlüğü (MGM) , yurdun bazı bölgeleri için  kuvvetli  yağış uyarısında bulundu.

haber7
0

Günün en son hava durumu bilgilerine göre hava sıcaklığı mevsim normallerinde seyrederken , yurdun bazı bölgeleri için ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkisini hissettirecek. İşte , tüm bölgeler için MGM den alınan en son  hava durumu  bilgileri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; İç Ege , Batı Akdeniz in iç kesimleri , Doğu Akdeniz , İç Anadolu , Karadeniz ve Doğu Anadolu nun kuzeyi ile Sakarya ve Bilecik çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı , diğer yerlerin parçalı , yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç Anadolu nun güney ve doğusu , Orta Karadeniz in iç kesimleri , Çankırı , Sinop ve Samsun çevreleri ile Kastamonu nun iç kesimlerinde yerel olarak  kuvvetli  olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve güneybatı , Ege kıyıları ile zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette , yağış alan yerlerde yağış anında yer yer  kuvvetli  olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ: Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış olarak görülecek olan yağışların; İç ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =