Maganda yakalandı! Pişkin sözler: Haberlerde izledim!

Bursa'da çay bahçesinde oturan Mülayim Hastürk'ün sırtına isabet ederek , ölümüne neden olan merminin ateşlendiği tabancayı kullanan şüpheli , lazer teknolojisiyle tespit edildi. Olay yerine 1

haber7
0

Olay , cuma günü Bursa nın Osmangazi ilçesi Tahtakale Mahallesi nde meydana geldi.

Arkadaşlarıyla çay bahçesinde oturarak , eşi ve oğlunu bekleyen Mülayim Hastürk ün (47) , sırtına mermi isabet etti. Ağır yaralanan Hastürk , Bursa Devlet Hastanesi ne kaldırıldı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

LAZER TEKNOLOJİSİ İLE ŞÜPHELİ YAKALANDI

Olayın ardından soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri , aynı dakikalarda Heykel Atatürk Caddesi nde yürüyen Eren Barış Yüksel in (17) de bacağına isabet eden mermiyle yaralandığını belirledi.

Polis , iki olay yeri arasındaki mesafenin kısa oluşu ile aynı çaptaki 2 merminin de belli mesafeden sonra yavaşlayan yorgun mermi olmasını dikkate alarak , araştırmalarını bu yöne kaydırdı. 300 şüpheliyi sorgulayan , 108 güvenlik kamerasına ait görüntüleri inceleyen ve 2 olay yerinde de lazer teknolojisiyle açı çalışması yapan ekipler , silahın ateşlendiği yerin , 1 kilometre mesafedeki Mollaarap Mahallesi olduğunu ortaya çıkardı.

Polis , mahallede de lazer teknolojisi kullanarak , atış yapılan yerin O.K. isimli şahsa ait ev olduğunu belirledi. Bu bölgede boş kovanlar bulan polis parmak izi karşılaştırması ile tabancayı ateşleyenin O.K. olduğunu saptadı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =