Irak'tan ABD'nin liderlik yaptığı çalıştay için hamle!

Irak'ın  Filistin  meselesiyle ilgili Bahreyn'in başkenti Manama'da bu ay düzenlenmesi planlanan ekonomi çalıştayına katılmayacağı bildirildi.

haber7
0

Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed es-Sahhaf ,  yaptığı  açıklamada , "Bu konferansla ilgilenmiyoruz ve katılmayacağız." dedi. Sahhaf ,  Irak  ın  Filistin  halkının hakkı ve davasına yönelik prensipleri ile tutumunda değişiklik olmadığını vurguladı. 

YÜZYILIN ANLAŞMASI PLANI KAPSAMINDA İLK ORGANİZASYON

Beyaz Saray basın ofisinden yapılan açıklamada ,  Bahreyn  in  ABD  ile iş birliği içinde 25-26 Haziran da başkent Manama da "Refah için Barış" adlı ekonomik çalıştaya ev sahipliği yapacağı belirtilmişti.

Çalıştayın hükümet , sivil toplum ve iş dünyasındaki liderlerin fikir alışverişinde bulunması , stratejileri tartışması ve potansiyel ekonomik yatırımlara destek vermesi için çok önemli olduğuna işaret edilen açıklamada , "Refah için barış ,  Filistin  halkı ve bölge için müreffeh bir gelecek için daha istekli ve başarılabilir çalışmalara fırsat tanıyacaktır." ifadeleri kullanılmıştı.

Çalıştayın ,  ABD  nin İsrail-Filistin meselesinin çözümü konusunda ne zaman açıklanacağı netlik kazanmayan "Yüzyılın Anlaşması" planı kapsamındaki ilk organizasyon olduğu ifade ediliyor.

FİLİSTİN YÖNETİMİNDEN BOYKOT ÇAĞRISI

Filistin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =