IMF ve ECB "artan ticari gerilimlere" karşı uyardı!

Uluslararası Para Fonu (IMF) Direktörü Christine  Lagarde  ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario  Draghi  ,  artan   ticari  kısıtlamaların oluşturduğu yeni  gerilimlere   karşı  uyardı.

haber7
0

Lagarde ve  Draghi  Frankfurt ta düzenlenen Orta , Doğu ve Güneydoğu Avrupa Ülkeleri (CESEE) odaklı sekizinci  ECB  Konferansı nda , ABD ve Çin arasındaki  ticari  gerilimler ve ABD nin Avrupa ya yönelik tehditlerinin bütün taraflar için sorunlar oluşturabileceğine dikkat çektiler.

"YENİ BİR ŞEYİN BAŞLANGICI OLABİLİR"

Lagarde , konferansta yaptığı açıklamada , "Küresel işbirliği ve çoklu ticaret çözümlerinin hafiflediği bir dönemde bir araya geldik" dedi ve ekledi: "Küresel büyüme son altı yıldır baskılanıyor ve dünyanın en büyük iki ekonomisi birbirlerine yeni  ticari  engeller oluşturma tehditleri savuruyor. Bu gelişme yeni bir şeyin başlangıcı olabilir ve biz de bu durumdan kötü etkilenebiliriz. "Bu endişe verici gelişmeler , özellikle açıklık ve birleşme üzerine dayalı olan CESEE büyüme modeli dahil olmak üzere bütün taraflar için çeşitli sorunlar oluşturacak.""BAŞLICA OTOMOBİL ÜRETİCİLERİNİ ZOR DURUMDA BIRAKABİLİR"

Lagarde nin ardından  Draghi  de ABD nin Avrupa dan ithal edilen otomobillere yönelik ek gümrük vergileri tehditlerinin , aralarında Çekya , Slovakya , Polonya ve Romanya nın yer aldığı Avrupa nın başlıca otomobil üreticilerini zor durumda bırakabileceğini söyledi ve ekledi: "Ticareti kısıtlamaya yönelik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =