Huawei, Faroe Adaları'ndaki ilk 5G aramasını gerçekleştirdi

 Huawei  ve  Faroese Telecom  , 2015 yılından bu yana devam eden iş ortaklıkları çerçevesinde ,  Faroe  Adaları'ndaki ilk 5G çağrısını haziran ayında gerçekleştirdi.

haber7
0

Huawei açıklamasına göre , dünyanın önde gelen 5G teknolojisi üreticilerinden Huawei’nin kurduğu altyapı ve sağladığı ekipmanlarla gerçekleşen test çağrısı , dünyanın en hızlı 5G telefonu  Huawei  Mate 20X ile yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen  Faroese Telecom  Pazarlama Direktörü Eva Skeel Nolsø , "2015 yılından bu yana  Huawei  ile iş birliğimiz devam ediyor. Kuzey Atlantik te , oldukça dağlık bir coğrafyada bulunmamıza rağmen kullanıcılarımız günlük hayatlarında herhangi bir iletişim kopukluğu yaşamıyor. Tüm adalardaki kara ve deniz alanlarının yüzde 98 ,6 lık bölümü 4G kapsamına sahip ve adalar hem birbirlerine hem de dünyanın geri kalanına güçlü bir şekilde bağlı.  Huawei  ile devam eden başarılı iş birliğimiz sonucunda ise 5G nin yaratacağı farkı deneyimlemeyi dört gözle bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Huawei CTO’su Mads Rasmussen ise  Faroe  Adaları’nda gerçekleştirdikleri 5G denemesinin başarı ile sonuçlanmasından büyük mutluluk duyduklarını belirterek , "Faroese Telecom la birlikte adaya uçtan uca bir 5G çözümü sunuyoruz. Bu çözümler 5G RAN (radyo erişim ağı) , 5G çekirdek ağı ve 5G akıllı telefonları içeriyor.  Faroe   Adaları  nı 5G nin sunduğu tüm olanaklara daha da yaklaştırmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu başarılı test ,  Faroese Telecom  un yakında 5G teknolojilerinin ticari kullanımını sunabileceği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =