İran lideri Hamaney'in yerine geçecek kişilerin listesi hazırlandı

 İran  Uzmanlar Meclisi üyesi Ayetullah Muhsin Eraki , Ali  Hamaney  sonrası ülke  lideri  olacak kişinin isminin yer aldığı listenin hazır olduğunu belirtti.

haber7
0

Fars Haber Ajansı na konuşan Eraki , Uzmanlar Meclisi nde 3 kişiden oluşan özel bir komisyonun ülke  lideri  olma salahiyetine sahip isimleri bir araya getirdiğini dile getirdi.

Eraki , "İnceleme Komisyonu olarak tarif edilen söz konusu özel komisyonun görevi , ülke  lideri  olma özelliğini taşıyan  kişilerin  isimlerini bir araya getirmektir. Uzmanlar Meclisi üyeleri bu komisyona isim önerebilir" dedi.

Listede yer alan isimlerin çok gizli tutulduğunu dile getiren Eraki , ihtiyaç olması halinde bu isimlerin , ülke liderini tayin etme görevi bulunan Uzmanlar Meclisi tarafından değerlendirileceğini ifade etti.

Belirlenen isimlerin Uzmanlar Meclisi nden olma şartının bulunmadığına da değinen Eraki , özel komisyonun 3 üyesi hakkında bilgi vermedi.

Ülke liderini seçme ve denetleme görevine sahip Uzmanlar Meclisi nin 88 üyesi bulunuyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =