Kendisi için yapmıştı talebe yetişmez oldu

Giresun’un Tirebolu ilçesinde televizyon tamircisi Uğur Kerim , kendi ihtiyacını karşılamak için kurduğu güneş enerji paneline ilgi olunca taleplere yetişemez hale geldi.

haber7
0

Evinin her türlü  elektrik  ihtiyacını güneş enerjisinden karşıladığını anlatan Uğur Kerim , kurulan güneş enerji sisteminin maliyetini üç yılda ödenilen  elektrik  faturasıyla amorti edilebildiğini söyledi.

Bu işe televizyon tamircisi olarak teknolojiye merakından başladığını ifade eden Uğur Kerim “Teknolojiye merakım vardı ve bu yüzden gelişmeleri takip ediyordum. Yapabilir miyim diye önce kendi evimin ihtiyaçlarını karşılamak için deneme yaptım. Başarılı olunca da başkalarına örnek olduk. Şuanda evimin bütün  elektrik  ihtiyacı ne varsa güneş enerjisinden karşılıyorum. Kesinlikle yaz ve kış diğer  elektrik  enerjisine ihtiyacım yok. Bir kurulum maliyetim oldu bunun dışında  elektrik  faturası ödediğim yok diyebilirim” dedi.

“Güneş enerji sitemi maliyeti 4 yılda amorti edilebilir”

Güneş enerjisi sistemi maliyetinin 3 yılda  elektrik  faturasıyla amorti edilebileceğini de anlatan Kerim “Bir güneş enerji paneli sisteminin yaklaşık 25 yıl ömrü var. Kurulduktan sonra hiçbir bakım onarım maliyeti de bulunmamaktadır. Bir evin güneş enerji maliyeti kurulacak panel sistemine göre değişebilir ama yaklaşık 4-5 bin lira civarındadır. Bu da iki , üç , dört yıl gibi bir zamanda ödenen  elektrik  faturası kadardır. Dolayısıyla 25 yıl ömrü olan bir güneş enerji sitemini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =