İsrail'de Müslüman oyuncuya hadsiz çağrı!

 İsrail  ekibi Jerusalem'in Arap karşıtlığıyla bilinen taraftar grubu  La Familia  , yeni  transfer  Ali Mohamed'e ismini değiştirmesi yönünde çağrıda bulundu.

haber7
0

İsrail in en çok taraftara sahip kulübü olan Beitar  Jerusalem  , Maccabi Netanya dan 23 yaşındaki Nijeryalı futbolcu  Ali Mohamed  i 1 ,7 milyon Euro ya  transfer  etmişti ancak bu  transfer  beklediği etkiyi yaratmadı.

Kulübün fanatik taraftar grubu "La Familia" ülke basınına bir açıklama yaptı ve futbolcunun adının değişmesi yönünde çağrıda bulundu.

SADAYEV VE KADİYEV DE ZORLUK YAŞADI

2013 yılında Çeçenistan ın Rusya daki temsilcisi Terek Grozny de forma giyen Zaur Sadayev ve Dzhabrail Kadiyev , Beitar  Jerusalem  e  transfer  olmuş ve taraftarlar buna da sert tepki göstermişti.

Beitar ,  İsrail  Premier Ligi nde hiç Arap futbolcu oynatmamış tek kulüp konumunda. Beitar  Jerusalem  in taraftarları , maçlarda sık sık "Araplara Ölüm" sloganları atıyor. Kulüp bu nedenle geçmişte  İsrail  Futbol Federasyonu tarafından cezaya çarptırılmıştı.

Beitar  Jerusalem  geçen sene de ABD Başkanı Donald Trump ın Amerikan elçiliğini Tel Aviv den Kudüs e taşıma kararından dolayı adını "Beitar Trump Jerusalem" olarak değiştirmiş ve bununla gündeme gelmişti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =