Türkiye'yi tehdit eden ABD'yi tehdit ettiler! İsrail'den F-35 çıkışı

İsrail'in önde gelen gazetelerinden  HAARETZ  , S-400'ler üzerinden  ABD  ile Türkiye arasında yaşanan  F-35  krizine dair bir analiz yayımladı. Krizi İsrail açısından ele alan gazete , Türkiye'nin projedeki ö

haber7
0

ABD Savunma Bakanı Vekili  Patrick Shanahan  , mevkidaşı  Hulusi Akar  a yazdığı mektubunda , 31 Temmuz a kadar  Rusya  dan alınan  S-400  lerin satışından vazgeçilmemesi durumunda ,  Türkiye  ye karşı ciddi adımlar atmayı düşündüğünü ve  ABD  de  F-35  eğitimi alan personelin sınır dışı edileceğini yazmıştı.

 

 

Hulusi Akar a özel  F-35  mektubu: Haberiniz olsun , ülkeden göndereceğiz

Bu açıklamalardan sonra  Pentagon  Sözcüsü  Mike Andrews  , "Türk pilotlarının  F-35  eğitim uçuşları durduruldu. Bakanlık , Türk pilotların uçuş yapmadığından haberdar" açıklamasını yaparak  ABD  nin kararını duyurmuştu.

 

 

ABD , Türk pilotların  F-35  eğitimlerini durdurdu

HAARETZ:  ABD  BU KARARI ALIRSA  İSRAİL  İÇİN POTANSİYEL "TÜRKİYE TEHLİKESİ" ORTADAN KALKACAK

İsrail in dünyada da bilinen saygın gazetelerinden  HAARETZ  ,  ABD  ile  Türkiye  arasındaki krizi İsrail açısından değerlendirdi. Yaşanan gerilimi aşama aşama anlatan gazete ,  ABD  nin  F-35  leri vermemesi durumunda ,  Türkiye  nin  Ortadoğu  daki statüsünün etkileneceğini ve İsrail için de gelecekteki "potansiyel tehlikelinin" ortadan kaldırılmış olacağını yazdı.

HAARETZ: SATIŞ DURDURULSA  İSRAİL  DE KİMSE ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =