Facebook ödeme karşılığı kullanıcıları izleyecek

 Facebook  , geliştirdiği Study isimli uygulamayla telefon aktivitelerini izlediği kullanıcılarına para ödeyecek.

haber7
0

Sosyal medya devi  Facebook  , geliştirdiği Study isimli uygulamayla kullanıcıların telefon aktivitelerini  ödeme  yapmak şartıyla izleyeceğini açıkladı.

Facebook tan yapılan açıklamaya göre , şirket tarafından geliştirilen Study isimli uygulama , kullanıcıların çeşitli verilerini işleyerek , kullanım alışkanlıklarına dair analizler yapacak.

"Yeni market araştırma uygulaması" olarak nitelendirilen Study ile kullanıcıların telefonlarına kurduğu uygulamalar ve bunlarda geçirdiği süre , hangi ülkede bulundukları , kullandıkları cihaz ve ağ özellikleriyle ilgili verileri toplayacak.

İsteğe bağlı olarak kullanılacak uygulamayla kullanıcı kimliği , şifre , fotoğraf , video ve mesajlar gibi bilgilere erişilemeyecek. Uygulamanın elde ettiği kullanıcı verileri , üçüncü parti uygulamalara servis edilmeyecek ve reklam amacıyla kullanılmayacak.

UYGULAMAYI KULLANANLARA ÖDEME YAPILACAK

Android platformunda yer alacak uygulamaya , 18 yaşından küçük kullanıcılar erişemeyecek. Kullanıcıların yaşı , sisteme üye oldukları  Facebook  hesabı üzerinden kontrol edilecek.  Facebook  , üyelik aşamasında kullanıcıların banka hesap bilgilerini de alacak ve verilerinin kullanımına izin verenlere  ödeme  yapacak.

İlk süreçte Amerika ve Hindistan da kullanıma sunulacak olan uygulamanın , ilerleyen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =