Sosyal medya devi duyurdu: Herkes para kazanabilecek

 Facebook  , geliştirdiği  Study  isimli uygulamayla kullanıcıların telefon aktivitelerini ödeme yapmak şartıyla izleyeceğini açıkladı.

haber7
0

Facebook tan yapılan açıklamaya göre , şirket tarafından geliştirilen   Study  isimli uygulama , kullanıcıların çeşitli verilerini işleyerek , kullanım  alışkanlıklarına dair analizler yapacak.   "Yeni market araştırma uygulaması" olarak nitelendirilen  Study  ile  kullanıcıların telefonlarına kurduğu uygulamalar ve bunlarda geçirdiği süre ,  hangi ülkede bulundukları , kullandıkları cihaz ve ağ özellikleriyle ilgili  verileri toplayacak. 

İsteğe bağlı olarak kullanılacak uygulamayla kullanıcı kimliği , şifre ,  fotoğraf , video ve mesajlar gibi bilgilere erişilemeyecek. Uygulamanın elde  ettiği kullanıcı verileri , üçüncü parti uygulamalara servis edilmeyecek ve reklam  amacıyla kullanılmayacak.  Uygulamayı kullananlara  ödeme  yapılacak   Android platformunda yer alacak uygulamaya , 18 yaşından küçük  kullanıcılar erişemeyecek. Kullanıcıların yaşı , sisteme üye oldukları Facebook  hesabı üzerinden kontrol edilecek.  Facebook  , üyelik aşamasında kullanıcıların  banka hesap bilgilerini de alacak ve verilerinin kullanımına izin verenlere ödeme  yapacak.   İlk süreçte Amerika ve Hindistan da kullanıma sunulacak olan  uygulamanın , ilerleyen süreçte diğer ülkelerde de kullanıma sunulması  planlanıyor.   Öte yandan  Facebook  , kullanıcı verilerinin güvenilir bir şekilde  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =