Bakan'dan 6.8 milyon vatandaşa müjde!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli , orman köylülerine ilişkin  hibe  ve sıfır faizli destekler verildiğini ve yeni desteklerin de verileceğini söyledi.

haber7
0

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli , mevcutta yaklaşık 6 ,8  milyon  orman köylüsüne  hibe  ve sıfır faizli destekler verildiğini hatırlatarak , 2019 yılından itibaren , köy evleri elektrik iç tesisatı yenileme , üretimde çalışan orman köylülerinin talep ettiği tomruk çekme vinci , traktör ve motorlu testere alımları için de  destek  verme kararı alındığını açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde , Orman Genel Müdürlüğü’nce ormanlar ile ormancılık sektörünün geliştirilmesi amacıyla ‘Türkiye Ormancılık Sektörü Buluşması düzenlendi. Orman Genel Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen programa Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli , Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey , Orman ve Köy İşleri Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç ve çok sayıda davetli katıldı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli , orman sektörünün bütün paydaşlarının bir araya geldiği bu buluşmanın ormancılık sektörünün ekonomik ve sosyal kapasitesinin artırılması , ticari bir ivmeyle dinamizm kazanması , sektörün taleplerinin alınması , sorunlarının tespit edilmesi ve birlikte çözümler üretilmesi için oldukça önemli olduğunu belirtti. 2003 yılından bugüne kadar; toplam 5  milyon  hektardan fazla alanda , yaklaşık 4 ,5 milyar adet fidanın toprakla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =