Trump ve Netanyahu tepki vermişti! NYT son verdi

 New York Times  gazetesi , bundan böyle uluslararası baskılarında siyasi içerikli karikatür yayımlamayacağını duyurdu.

haber7
0

New York Times (NYT) gazetesinin haberinde , iki ay önce uluslararası baskısında yayımlanan ve  İsrail  Başbakanı Benjamin  Netanyahu  yu  ABD  Başkanı Donald  Trump  ı peşinden sürükleyen "rehber köpek" gibi resmeden karikatürün ardından , artık gazetenin uluslararası edisyonunda siyasi içerikli karikatürlerin yayımlanmaması kararı alındığı bildirildi.

Haberde ayrıca , uluslararası baskıda görev alan sözleşmeli iki karikatüristin de sözleşmesinin sonlandırıldığı belirtildi.

NYT sayfa editörü  James Bennet  , Patrick Chappatte ve  Heng Kim Song  isimli karikatüristlere bugüne kadar yaptıkları çalışmalar için "minnettar olduklarını ve (çalışmalarıyla) gurur duyduklarını" belirterek , bir yılı aşkın süredir , günlük siyasi karikatürlere son vererek gazetenin yerel yayını ile uluslararası baskısını aynı çizgiye getirmeyi düşündüklerini ve 1 Temmuz itibariyle siyasi içerikli karikatürlerin uluslararası baskıda yer almayacağını ifade etti.

Görevine son verilen Chappatte , internet sayfasından yaptığı açıklamada , "kendisinin çizmediği bir karikatürün ardından yıllardır verdiği emeğin yok sayıldığını , bu tarz bir olayın dünyanın en iyi gazetesinde olmaması gerektiğini" kaydetti.

NYT DEKİ KARİKATÜR KRİZİ

Amerikan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =