Uber, ‘‘uçan taksi’’ için 3 şehir belirledi

Uluslararası  taksi  şirketi  Uber  , dünyadaki ilk  ‘‘uçan  taksi’’ uygulaması için seçilen pilot şehirlerin Melbourne , Dallas ve Los Angeles kentleri olduğunu ilan etti.

haber7
0

Avustralya , Yeni Zelanda ve  Kuzey Asya   Uber  Bölge Müdürü Susan Anderson , Avustralya’nın Melbourne , ABD nin Dallas ve Los Angeles in ‘‘uçan taksi’’ (Uber Air) uygulamasında pilot kentler olarak seçildiğini , Melbourne’deki test uçuşlarının 2020’de , ticari uçuşların ise 2023 yılında başlayacağını açıkladı. 

Avustralya pazarına girdikleri 2012 yılından bu yana taşıdıkları 3 ,8 milyondan fazla yolcunun , ülkede Uber’in benimsendiğini gösterdiğini ifade eden Anderson , uygulamanın Melbourne’ün ardından yakın bir zamanda ülkenin diğer şehirlerinde de başlatılacağını bildirdi. 

Federal ve eyalet hükümetlerinden önemli oranda destek gördüklerini vurgulayan Anderson , ‘‘Avustralya hükümetleri ulaşım ve gelecekteki taşımacılık teknolojisine , ileriye dönük bir yaklaşımda bulunmuştur. Bu , benzersiz demografik ve coğrafi faktörlerin yenilik ve teknoloji kültürüyle birleştiğinde , Melbourne ü  Uber  Air için mükemmel bir üçüncü pilot  şehir  yapıyor.’’ ifadelerini kullandı. 

Dikey kalkış ve iniş teknolojisinin kullanıldığı küçük ve elektrikli uçaklarla başlatılması planlanan uygulamada , ilk etapta havaalanları , otoparkların çatıları ve mevcut helikopter pistlerinin kullanılması öngörülüyor. 

Avustralya Sivil Havacılık Güvenliği Otoritesi (CASA) tarafından 29 Aralık 2018 de yapılan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =