Apple'dan yeni hamle! İntel ile görüşmeler sürüyor

ABD merkezli teknoloji şirketi  Apple  , yarı iletken üreticisi Intel’in  modem  birimini satın almak için görüşmelerini sürdürüyor.

haber7
0

The Information’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklardan edindiği bilgilere göre , Intel modem birimini parçalar halinde satmayı değerlendiriyor. Intel’in Almanya’daki çip üreticisi Infineon’un  modem  operasyonlarını satın almasının ardından Apple’ın Intel’in söz konusu  modem  biriminin en güçlüsü olarak değerlendirilen Almanya’daki birimiyle ilgilendiği belirtildi. Olası anlaşmanın Apple’ın kendi cihazlarına özel bir  modem  oluşturma planlarını destekleyeceğine dikkat çekilirken , iki şirket arasındaki görüşmelerin geçen yıldan bu yana devam etmesi ve henüz sonuçlanmaması sebebiyle söz konusu anlaşmanın başarısız olabileceği vurgulandı.

The Wall Street Journal’da geçen ay yayınlanan bir haberde , Apple’ın Intel’in  modem  biriminin bazı parçalarını satın almak için görüşmelere başladığını , ancak , söz konusu görüşmelerin Apple’ın yarı iletken üreticisi Qualcomm’la telif hakkı anlaşmasına varmasıyla sona erdiği belirtilmişti.

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =