TESK Başkan: İmar barışının süresi yıl sonuna kadar uzatılmalı

 TESK   Başkanı  Bendevi Palandöken ,  İmar  Barışı'na ilişkin sürenin uzatılarak dar gelirli vatandaşların yapı kayıt belge ücretlerinin taksitlendirilmesini istedi.

haber7
0

İmar barışı başvuru süresinin  yıl   sonuna   kadar  uzatılması gerektiğini belirten  TESK  Genel  Başkanı  Bendevi Palandöken , “15 Haziran Cumartesi günü sona erecek olan  İmar  Barışı’nın başvuru süresi  yıl   sonuna   kadar  devam etmeli. Ülke genelindeki yaklaşık 13 milyon kaçak yapının 10 milyonu  İmar  barışı uygulamasından faydalandı. İmara aykırı ve ruhsatsız yapıların tümünün kayıt altına alınabilmesi için başvuru süresi  yıl   sonuna   kadar  uzatılmalı. Dar gelirli vatandaşlarımız için yapı kayıt belgesi ücretleri taksitlendirilmeli” dedi. 

“İMAR BARIŞI İÇİN 3 MİLYON BAŞVURU DAHA BEKLENİYOR”

İmar barışından herkesin faydalanabilmesi için sürenin uzatılması gerektiğini dile getiren Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel  Başkanı  Bendevi Palandöken , “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ve imara aykırı , ruhsatsız ya da ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınarak yasallık kazanması için uygulanan  İmar  Barışı , imar sorunlarını çözdüğü gibi , ekonomiye de katkı sağladı. Uygulamanın başladığı tarihten bu yana , 10 milyonu aşkın başvuru ile devletimiz 18.5 milyar lira kazanç elde etti. En çok başvuru yapılan iller ise İstanbul , İzmir ve Ankara oldu. Ülke genelindeki tüm kaçak yapıların kayıt altına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =