Kaçak avcı yakalanınca, yaptığı şey güldürdü

Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesi kırsalında canlı mühre ile  Kaçak   keklik  avı  yaptığı  sırada  Doğa Koruma  ve Milli Parklar  Kahramanmaraş  Şube Müdürlüğü Göksun Şefliği  Av  Koruma Ekiplerine yakal

haber7
0

Kahramanmaraş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü (DKMP) Göksun Şefliği  Av  Koruma Ekipleri , kaçak avcılara karşı denetimlerini 7 gün 24 saat esasına göre sürdürüyor. Özellikle bu dönemde bölgede artan canlı mühre ile yasadışı keklik avı konusu üzerinde özellikle duran ekipleri , Nurhak ilçesi kırsalında yaptıkları denetimlerde ilginç bir durumla karşılaştı.

Canlı mühre ile kaçak  keklik  avı yapan bir şahıs ,  Av  koruma ekiplerini karşısında görünce yere kapaklanarak uyuyor numarası yaptı. Ekiplerin uğraşı sonucunda numaradan yattığı uykusundan uyandırılan şahıs , ceza yemekten de kurtulamadı. Göksun Şefliği  Av  Koruma ekipleri , Nurhak’ta yaptıkları denetimlerde toplam 3 şahsa kaçak olarak avladıkları 6  keklik  için 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa muhalefet suçundan 3 bin 800 TL idari para ve tazminat cezası uyguladı.

Kaçak olarak avlanan keklikler , doğaya salınırken  Kahramanmaraş   Doğa Koruma  ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Göksun Şefliği  Av  Koruma ekiplerinin , jandarma ve fahri  Av  müfettişleri ile birlikte yaptıkları kaçak  Av  mücadelesinin sezonun kapanmasına rağmen aralıksız devam edeceği belirtildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =