Alattin Gülal'dan flaş fındık açıklaması

 Fındık  sezonunun yaklaşması ile birlikte  Fındık  piyasası hareketlenmeye başladı ,  Alattin   Gülal  hareketlenen  Fındık  piyasası hakkında önemli açıklamalar yaptı.

haber7
0

Fındık Piyasasında iniş çıkışlar , sezonun açılmasına 2 ay kala artmaya başladı. Türkiye Meyve Üreticileri Birliği Genel Başkanı Alaettin Gülal ile yaptığı röportajda 2019  Fındık  piyasası hakkında önemli açıklamalar aldı.

Geçen  Fındık  sezonunda Ordu da yaşanan sel felaketi  Fındık  piyasasına ve Fındığın baş kenti sayılan Ordulu  Fındık  üreticilerini oldukça etkiledi.

BU SENE FINDIK YÜZLERİ GÜLDÜRECEK 

Türkiye Meyve Üreticileri Birliği Genel Başkanı Alaattin Gülal "Daha  Fındık  sezonunun açılmasına 3 ay var ama fiyatlar bu sene geçen seneden iyi olacak çünkü Hükümet FİSKO birlikte bu işe el attı bu sene  Fındık  fiyatları iyi olacak geçen sene orduya vuran sel bu sene oluşan fındığı etkilemiyor bu sene  Fındık  bol ama tabi ne olacağı belli olmaz Allah’ın işi sel oluyor dolu oluyor ama şuan için fındıkta bol fiyatlarda iyi üretici rahat olsun bu sene  Fındık  yüzümüzü güldürecek" diye açıkladı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =