Bayramda rekor kırdı! Resmen doldu, taştı...

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerleri Ramazan Bayramı’nda  doldu  taştı.

haber7
0

Türkiye’de turizm hareketliliğinin zirveye ulaştığı bayram tatilinde ağırladıkları ziyaretçi sayıları ile  müze  ve ören yerleri rekor üstüne  rekor  kırdı. Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre 9 günlük tatilde  müze  ve ören yerlerini toplam 1 milyon 124 bin 503 kişi ziyaret etti.

Ramazan Bayramı dolayısıyla uzayan 9 günlük tatilde  müze  ve  ören yerleri   rekor  düzeyde ziyaretçi ağırlarken , 6 Haziran’da ise 188 bin 231 ziyaretçi sayısı ile bugüne kadar  müze  ve ören yerlerinde bir günde ağırlanan en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşıldı. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında 9 gün olan Kurban Bayramı tatili ile kıyaslandığında yüzde 14’lük bir artışın yaşandığını vurgulayan Bakanlık yetkilileri , uzun bayram tatillerinin  müze  ve ören yerlerine ilgiyi yaklaşık yüzde 60 oranında artırdığı değerlendirmesinde bulunuyor.BİR DİĞER  rekor  DA MÜZEKART’TAN

Ramazan Bayramı tatilindeki  müze  ziyaretçilerinden 242 bin 548 kişi ziyaretlerini Müzekart kullanarak gerçekleştirdi.  tatil  süresince  müze  gişelerinden gerçekleştirilen 69 bin 179 adet Müzekart satışı da yine geçmiş yıllardaki herhangi bir 9 günlük dönem dikkate alındığında yine bir  rekor  olarak öne çıkıyor.

Bakanlık Döner Sermaye İşletmeleri Merkez Müdürlüğü yılbaşından bugüne kadar 479 bin 33 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =