Meksika'da ulusal muhafız birlikleri sınırda göreve başladı!

Meksikalı yetkililer , yasa dışı göçmen akışını engellemek için ülkede federal emniyetin yerine oluşturulan  ulusal   muhafız  Teşkilatı birliklerini sınıra konuşlandırmaya başladıklarını belirtti.

haber7
0

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel  Lopez Obrador  ve Dışişleri Bakanı  Marcelo Ebrard  ,  göçmen  planını uygulamak için bir general ve bir hapishane yöneticisi de dahil olmak üzere beş yetkiliden oluşan bir ekip oluşturulduğunu belirtti.

 

 

Dışişleri Bakanı Ebrard , basına yaptığı açıklamada , Guatemala sınırı yakınındaki  Tapachula  askeri bölge komutanı General Vicente Antonio Hernandez Sanchez in , "bölgedeki konuşlandırmayı hızlandırmak için" güneyde bir tura başlayacağını bildirdi.

Bakan Ebrard , konuşlandırılmaya başlanan birliklerin , "tüm sınır boyunca" yer alacağını söyledi.

 

 

Asıl amacın , göçmenleri kayıt altına almak , göçmenlik statülerinin düzenlenmesi için seçenekler sunmak ve kaydolmak istemeyenleri iade etmek olduğunu kaydeden Ebrard , diğer yandan , fiili gözaltı merkezleri olarak faaliyet gösteren kalabalık  göçmen  merkezlerinin genişletilmesine ve iyileştirilmesine ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Ebrard , geçen hafta ,  ABD  li yetkililerle yapılan görüşmeler sırasında 6 bin  ulusal  muhafızın Guatemala sınırına konuşlandırılacağını ifade ettiklerini aktarmıştı.

Lopez Obrador tarafından kurulan  ulusal   muhafız  Teşkilatı , federal polis ile askeri inzibat personelinden oluşuyor

.news-source-inline{margin-bottom: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =