Bekçilik sınavı ne zaman? 8 bin bekçi alım sınavında çıkacak sorular

 Bekçilik   sınavı  için on binlerce kişi heyecanla bekliyor. Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde , yurdun 81 ilinde 8 bin bekçi istihdam edilecek. Sağlık kontrolüne giren adaylar bu merkezlerde istenen evraklarla birl

haber7
0

Bekçilik alımlarında en önemli viraj olan 2019 bekçilik sınavına sayılı günler kaldı. Milli Eğitim Bakanlığı nın düzenleyeceği bekçilik  sınavı  için henüz net bir tarih belirlenmedi.  Bekçi  alımı  sınavı  , geçtiğimiz dönem alınan başvurularda , müracaatların son gününden yaklaşık üç ay sonra gerçekleştirilmişti. Buna göre yazılı sınavın Haziran ayının sonuna veya Temmuz ayının ilk günlerinde olması bekleniyor. Bekçilik alımıyla ilgili ayrıntılar önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. Peki bekçilik  sınavında  hangi  sorular  yer alacak? 

BEKÇİLİK SINAVINDA KAÇ SORU VAR?

Bekçilik  sınavında  toplamda 100 soru sorulacak. İlköğretim ve Ortaöğretim düzeyindeki Milli Eğitim Bakanlığı müfredatından sorulacak olan  sorular  , Türkçe , Sosyal Bilgiler , Fen Bilgisi , Hayat Bilgisi , Matematik ve Genel Kültür konularından olacak.

Sınavda yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek. Her soru katsayı olmadan eşit puana sahip olacak. Sınav toplam 120 dakika sürecek. Yazılı sınavda 100 puan üzerinden en az 50 puan alanlar başarılı sayılacaktır.

8 bin bekçinin alınacağı bekçilik yazılı  sınavında  geçtiğimiz sınavla aynı illerde yapılması beklenmektedir. Bu iller İstanbul , İzmir , Ankara , Konya , Çorum , Sivas , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =