Arnavutluk'tan AB'ye çağrı! Sözünüzü tutun

 Arnavutluk  Başbakanı Edi Rama ,  Avrupa  Birliği'nden (AB) ülkesi ile üyelik müzakerelerini başlatma sözünü tutmasını istedi.

haber7
0

Rama , Brüksel de  Avrupa  Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile görüşmesinin ardından muhatabıyla ortak basın toplantısı düzenledi.

Ülkesinin  AB  nin özellikle adalet alanındaki reform taleplerini yerine getirdiğini belirterek , üyelik müzakerelerine başlamayı hak ettiklerini söyledi.

Rama 13 yıldır  AB  kapısında bekleyen ülkesinin sabrının tükenmeye başladığını kaydederek , "Avrupa nın üyelik müzakerelerine yeşil ışık yakarak beklentilerimizi yerine getirme zamanı geldi." dedi.

Juncker ise  Arnavutluk  un  AB  ye üyeliğinin "imkansız" olmadığını belirterek , "Açık söylemeliyim ki  Arnavutluk  ile üyelik müzakerelerini başlatmanın zamanı geldi." değerlendirmesinde bulundu.

AB nin yürütme organı olan Komisyon , geçen ay  Arnavutluk  ve  Kuzey Makedonya  ile üyelik müzakerelerinin başlatılması yönünde görüş bildirmişti.

Arnavutluk ve  Kuzey Makedonya  nın  AB  ile üyelik görüşmelerine başlayabilmesi için 28 üye devletin oy birliğine ihtiyaç duyuluyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =