İstanbul Havalimanı'nı öve öve bitiremedi! Müthiş...

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk , ILO'nun 108. Uluslararası Çalışma Konferansı kapsamında Singapur Çalışma Bakanı Josephine Teo ile bir araya geldi.

haber7
0

Bakan Selçuk , Uluslararası Çalışma Örgütünün (ILO) 108. Uluslararası Çalışma Konferansı için geldiği İsviçre nin Cenevre kentinde Singapurlu kadın mevkidaşı Teo ile ikili görüşme gerçekleştirdi.

ILO nun merkezindeki görüşmede , Bakan Teo Türkiye yi yakından tanıdığını belirterek  İstanbul  ve Antalya yı gezme fırsatı bulduğunu söyledi.

"MÜTHİŞ BİR DUYGU"

İstanbul dan övgüyle bahseden Teo , "İstanbul da çayımı alıp Boğaz ı seyretmek müthiş bir duygu." ifadelerini kullandı.

"MÜTHİŞ BİR POTANSİYELİ HAREKETE GEÇİRECEK"

Türkiye’nin eşsiz bir stratejik konuma sahip olduğunu dile getiren Teo ,  İstanbul  Havalimanı’nın müthiş bir potansiyeli harekete geçireceğini dile getirdi.

Görüşmede , iki bakan , ekonomik ve sosyal alanlarda kat edilen iş birliğinin devamı konusunda mutabık kaldı.

Bakanlar ayrıca küresel bazda azalma eğiliminde olan doğum oranlarını artırmaya yönelik çeşitli politikalara değindi. Bu kapsamda ailenin önemi ile evlilik ve çocuk sahibi olmayı destekleyecek politikalar ele aldı.

Bakan Selçuk a görüşmede , Türkiye nin BM Cenevre Ofisi Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Sadık Arslan da eşlik etti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =