CHP 'it' skandalını örtmek için yalana başvurdu

Son dönemlerde adı skandallarla anılan ve  Ordu  Havalimanı'nda kentin valisine 'it' diyerek hakarette bulunan  CHP  , HDP ve İyi Parti'nin İstanbul Adayının yalanlarına parti yönetimi de katılmaya başladı.

haber7
0

CHP , HDP ve İyi Parti nin ortak İstanbul adayı İmamoğlu geçtiğimiz günlerde hakkı olmamasına rağmen  Ordu  Havalimanının VIP salonunu kullanmak istemiş ve kendisine izin verilmeyince  Ordu  Valisi Seddar Yavuz a it diyerek hakarette bulunmuştu. CHP , İmamoğlu nun küfür ettiği skandal görüntüleri örtbas etmek için  Ordu  Valisi Seddar Yavuz un geçtiğimiz 23 Nisan da bir okulda Atatürk e hakaret ettiği yalanını ortaya attı.  CHP   Ordu  Milletvekili Mustafa Adıgüzel in "bir öğretmenden duydum" diyerek attığı iftiraya karşı  Ordu  Valiliği , 23 Nisan günü bahsedilen toplantının konuşma tutanağını yayınladı.  Ordu  Valisi Yavuz ise "Bu iftiranın altında yatan nedeninin havalimanında yaşanan VIP işgali olayı olduğunu , kamuoyu da , ben de çok iyi biliyorum" dedi.

CHP  Ordu  Milletvekili Mustafa Adıgüzel , sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Vali Seddar Yavuz hakkında çeşitli iddialarda bulundu.

Adıgüzel , "23 Nisan da Ordu’da Karşıyaka İlköğretim Okulu’na giden vali , öğretmenlere konuşma yaparak , Atatürk’ü çok abartmaya gerek yok , o kadar abartmayın , bu ülkede 10 senede bir Atatürk kadar biri çıkar. Cumhuriyet döneminin yanında , Osmanlı’yı unutturmayın Osmanlı’yı öne çıkartın dediğini öne sürdü.İDDİALAR YALAN ÇIKTI! CHP li vekil , bu iddiasına toplantıda bulunan birkaç ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =