1 kişiyi öldürüp, 3 kişiyi yaraladı! İfadesi şok etti

Tekirdağ'da , şizofreni hastası İbrahim Yakut , dün gece biri polis 3  kişiyi  bıçakla yaraladıktan sonra zorla girdiği evde İsmail Şentürk’ü öldürdü. Evin banyosuna kendisini kilitleyen Yakut , biber g

haber7
0

Tekirdağ ın merkez Süleymanpaşa ilçesinde yaşayan ve şizofreni hastası olan İbrahim Yakut (55) , dün gece Tintinpınar Caddesi üzerindeki bir kıraathaneye gitti. Burada tartıştığı iş yeri sahibi ile bir müşteriyi bıçaklayarak , yaraladı. İhbar üzerine olay yerine gelen polislere direnen Yakut , çıkan arbede sırasında 1 polis memurunu da bıçakla yaraladı.

Koşarak kaçmaya başlayan İbrahim Yakut , kendisini kovalayan polislerden saklanmak için bir apartmana girdi.  4 katlı apartmanın en üst katına çıkan Yakut , dairenin kapısını çaldı. Dairede yaşayan İsmail Şentürk’ün (57) kapıyı açmasıyla birlikte zorla içeri girdi. Yakut , elindeki bıçakla Şentürk’ü çeşitli yerlerinden yaralayıp , boğazını keserek öldürdü.

Takviye gelen ekiplerin desteğiyle polis , daireye kapıyı kırarak girdi. Yakut , kendisini kilitlediği banyoda biber gazı sıkılarak , etkisiz hale getirildikten sonra yakalandı.

Gözaltına alınan Yakut , sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü.

İlk ifadesinde yaşanan olayları hatırlamadığını , kendisinin kimseye saldırmadığını ve daireye girdiğinde ölen  kişiyi  yerde yatar halde bulduğunu öne süren Yakut , elleri kelepçeli olarak sevk edildiği adliyede kasten adam öldürmek ile birden fazla  kişiyi  ve görevli memura mukavemet ve yaralamak suçlarından ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =