iPhone'lar, ihtiyaç halinde Çin dışında üretilebilecek

Apple'ın en önemli üretim ortağı olan Foxconn şirketinin üst düzey yöneticisine göre , Apple , gerekli görmesi  halinde  kendi ürünlerini  Çin   dışında  üretebilir.

haber7
0

Apple ın en önemli üretim ortağı olan , merkezi Tayvan da bulunan ve "Foxconn" olarak da bilinen Hon Hai şirketinin üst düzey yöneticisine göre , Apple , gerekli görmesi  halinde  kendi ürünlerini Çin  dışında  üretebilecek.

Bloomberg sitesinde yer alan habere göre , Apple ın en önemli üretim ortağı Foxconn şirketinin yarı iletken biriminin yöneticisi Young Liu , ABD ve Çin arasındaki savaşın daha da kızışması  halinde  Apple a tam destek vereceklerini söyledi.

Liu , şu anda üretimlerinin yüzde 25 inin Çin  dışında  olduğunu ve Hindistan da da Apple için yatırım yaptıklarını belirterek , Apple ın isteklerini karşılamak için yeterli kapasiteleri olduğunu kaydetti.

Apple tarafından Çin den çıkma talimatının henüz verilmediğini aktaran Liu , kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şirketin , üretimini herhangi bir yere taşıma kapasitesi olduğunu bildirdi.

 Bu arada , Foxconn şirketi ,  iPhone  Xr serisi için halihazırda Hindistan ın Chennai kentinde kalite testleri yapıyor ve yakın zamanda da seri üretime geçmeyi planlıyor.

ABD-Çin teknoloji rekabeti

ABD nin , dış ticaret açığını kapatmak için ilk olarak Mart 2018 de Çin den ithal edilen güneş panelleri ve alüminyuma uygulanan gümrük vergilerini artırması ile başlayan ABD-Çin ticaret savaşı , zaman içinde karşılıklı vergi artışları ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =