Üniversite sınavı TYT, AYT ve YDT oturumları saat kaçta? YKS sınav saati

 Üniversite  sınavını sabırsızlıkla bekleyen öğrenciler gözünü  YKS   sınav  saatine çevirdi. ÖSYM tarafından yapılan açıklamayla birlikte Temel Yeterlilik Testi (TYT)  Alan Yeterlilik Testi  (AYT) Yabancı D

haber7
0

Üniversite sınavına günlerdir hazırlanan lise öğrencilerş bu hafta sonu sınava girecek. Ölçme , Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen 2019  YKS   sınav  saatleri belli oldu. Peki TYT ,  AYT  ve  YDT   oturumları   saat  kaçta olacak? Konu hakkında açıklama yapan ÖSYM Yükseköğretim Kurumları  sınavı  için kritik uyarılarda bulundu.

 

 

TYT SINAVI  saat  KAÇTA BAŞLAYACAK KAÇTA BİTECEK?

YKS 1. oturumu olarak da bilinen TYT - Temel Yeterlilik Testi 15 Haziran 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilecek.  saat  10:15’te başlayacak olan sınavda adayların temek yeterlilik bilgileri test edilecek 135 dakika sürecek. (TYT de Türkçe Testi , Sosyal Bilimler Testi , Temel Matematik Testi ve Fen Bilimleri Testi yer almaktadır.)

 

 

AYT SINAVI  saat  KAÇTA BAŞLAYACAK KAÇTA BİTECEK?

YKS’nin 2. oturumu olan AYT -  Alan Yeterlilik Testi  ise 16 Haziran 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek. Bu  sınav  da aynı  TYT  gibi  saat  10:15’te başlayacak 180 dakika sürecek. (AYT de Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 Testi , Sosyal Bilimler-2 Testi , Matematik Testi ve Fen Bilimleri Testi yer almaktadır.)

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =