PUBG en çok gelir sağlayan mobil oyun oldu

Dünyanın en popüler oyunlarından  PUBG  , geçen ay 146 milyon dolar  gelir  sağlayarak en  çok  hasılat  sağlayan   mobil   oyun  ünvanına sahip oldu.

haber7
0

Teknoloji haberleri sitesi The Verge nin haberine göre , 100 milyondan fazla aylık oyuncu sayısıyla dünyanın en çok oynanan oyunlarından olan  PUBG  , geçen ay 146 milyon dolardan fazla  gelir  sağlayarak en çok hasılat  sağlayan   mobil   oyun  oldu.

Oyunun gelirleri yalnızca oyuncuların satın aldığı üyelik paketi ve  oyun  içeriklerinden oluşmuyor.  PUBG  nin Çin versiyonu olan Game For Peace oyunu da  gelir  kalemlerinin artışında önemli rol oynadı.  PUBG  geçen ay toplam 146 milyon dolar  gelir  elde ederken , bu gelirin 70 milyon dolarlık kısmı oyunun Çin için uyarlanmış versiyonu olan Game For Peace den sağlandı.

Ülke uyarlaması gelirleri etkilemedi

PUBG nin Çin için uyarlanmış versiyonu olan Game For Peace , milliyetçi özelliklere sahip ve daha az kan içeriyor. Örneğin ,  PUBG  de yer alan oyundan elenen oyuncunun kan havuzunda ölmesi sahnesi oyunun Çin versiyonunda yer almıyor.

Oyunların Çin e göre uyarlanması , Çin hükümetin uygulamalarından kaynaklanıyor ve  oyun  üreticileri açısından bir engel olarak değerlendiriliyor. Çin hükümeti Şubat ayında video oyunlar için yeni lisans vermeyi durdurmuş ve oyunlara çeşitli zaman limitleri getirmişti.

Örneğin , Çin in popüler oyunlarından olan Honor of Kings için , 12 yaşın altındaki çocuklar için 1 saate kadar , 12 ile 18 yaş arasındaki çocuklar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =