İçişleri Bakanı Soylu: İstanbul'da 30 karakol açılacak

 İçişleri   Bakanı  Süleyman  Soylu  , İstanbul’da ikisi jandarma bölgesinde yaklaşık 30 yeni karakolun açılacağını söyledi. Küçükçekmece’de muhtarlarla bir araya gelen  Soylu  ayrıca bin

haber7
0

İstanbul’daki turist sayısının da 15 milyonu bulacağını dile getiren  Soylu  , alınan güvenlik önlemleriyle bu sayıların arttığını söyledi.

İSTANBUL A 30 TANE YENİ KARAKOL

Süleyman  Soylu  , şöyle devam etti:

“Yaklaşık 30 yerde 2’si jandarma bölgesinde olmak üzere  KARAKOL  açıyoruz. Polis amirliği merkezi açıyoruz.  İstanbul  sürekli büyüyen , göç alan bir şehir. Eğer siz muhtarınızla , karakolunuzla , bekçilerinizle bu sistemi kurmazsanız metropolleri elimizden kaçırırız. Bazı alanlarda suç merkezleri oluşur , sonra o suç merkezlerini ortadan kaldırmaya çalışırsınız , gayret sarf edersiniz. Bu da şehrin kamu düzenini altüst eder. Çok da güzel mimarisi olan binalar oluşturuyoruz. Bunları 3-5 ay içinde hepsini birden çıkacağız ve hizmete alacağız.”

Polis sayısı 55 binin üzerine çıkacak

Soylu , İstanbul’a ağustos sonunda 3 bin -3 bin 500 civarında polis daha verileceğini belirterek , karakollara güven masası kurulduğunu , Türkiye genelinde alınacak 3 bin kadın polisin de bu güven karakollarına yerleştirileceğini anlattı.

Bakan  Soylu  , güven masasındaki polislerin İstanbul’a da verileceğini , bu şekilde kentteki polis sayısının ilk kez 55 binin üzerine çıkacağını vurguladı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =