Suriyelilere ’plaj’ yasağı

Antalya'nın Gazipaşa ilçesi belediye meclisi toplantısında Suriyeli sığınmacıların ilçedeki plajlara alınmamasıyla ilgili teklif oy çokluğuyla kabul edildi.

haber7
0

Gazipaşa Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen meclis toplantısına  CHP li Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ve meclis üyeleri katıldı.

Yılmaz ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda , CHP li meclis üyesi Ulaş Özgen in gündem dışı olarak "Mülteci Suriyelilerin Gazipaşa plajlarına  alınmaması" başlıklı teklif maddesi oylamaya sunuldu.

Oylamada 12 üye kabul , 7 üye ret oyu verirken , Belediye Başkanı Yılmaz ın da içinde bulunduğu 2 kişi çekimser oy kullandı. Bazı meclis üyeleri de  toplantıya katılmadı.

Kararın , daha önce Suriyeli sığınmacıların plajlarda turistleri ve  kentte yaşayan vatandaşları fotoğraflayarak ve kavga çıkartarak rahatsız  ettikleri gerekçesiyle alındığı belirtildi.

Belediye Başkanı Yılmaz , gazetecilere yaptığı açıklamada , kentin  turistik bir yer olduğunu ve insan haklarına dikkat ederek böyle bir karar  alındığını ifade etti.

İnsan ve köken ayrımı yapmadan plajdaki insanları rahatsız eden herkes  için gereğinin yapıldığını belirten Yılmaz , "Suriyeli olmuş başka bir ülkenin  vatandaşı olmuş önemli değil. Ben vatandaşlığına , etnik kökenine veya mezhebine  bakarak ayrım yapmak taraftarı değilim. Doğru olmadığını düşünüyorum ama  insanların da rahatsız edilmesine göz yumulmaması lazım. Kim rahatsız ederse  etsin zabıtamız gerekeni yapacaktır." ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =